6 Srp

Suchý vrch

V sobotu 24.8.2019 je pro Vás připraven pěší výlet  na Suchý vrch.

Odjezd od Kina 70 v 7:15 hodin

Doprava auty do Jablonného n. Orl., pak vlakem do Mladkova.

Z Mladkova po červené turistické cestě na tvrz Bouda a dále na Suchý vrch. (Možnost občerstvení).

Dále přes obec Orličky zpět do Jablonného n. Orl. (možnost změny: návrat přes obec Jamné)

Doprava na tento výlet je  plánována osobními auty, je nutné se přihlásit do pondělí 19.8.2019  u manželů Vágnerových na tel:  724 241 620,  724301763 z důvodu koordinace dopravy.

5 Srp

Orlické Podhůří

V sobotu  10.8. 2019 se koná pěší výlet.        do podhůří Orlických hor

Sraz autobusové nádr. na Rychtě  Odjezd : v 7:43 hod. směr Ohnišov.

Trasa :   Ohnišov – Janov – Sněžné – Dlouhé – Nový Hrádek – Rzy – Janov – Bystré – odtud v  15:56 hod. cyklobusem do Nového Města

Doporučení :  možnost občerstvéní na Novém Hrádku

Vedoucí akce : Dietmar Böhme  mob. 775 241 845

4 Srp

Zielona Gora a wojewodstwo Lubuskie – cyklozájezd

Vážení cyklisté

nabízíme Vám poslední volná místa na cykloturistickém zájezdu do západní  části  Polska, dříve nazývané Velkopolsko, jehož centrem je město Poznaň. Centem vojvodství Lubušského jsou  města Velkopolský Hořov a  Zelená hora. Oblastí protékají řeky Odra a Bobr, který pramení u nás nedaleko Žacléře. Nalézá se zde také zaháňské panství, které vlastnila kněžna Vilemína z románů Boženy Němcové.

Termín: 5.9.– 8.9.2019

Doprava:        autobusem  s cyklovlekem

Odjezd: Nové Město nad Metují 5.9. v 5:00 hodin

Nástupní místa: Nové Město n. Met, Náchod, Klodzko, Nová Ruda

Ubytování:     ubytování v rekreačním středisku Wojnowo   http://wojnowo.pl/pl/

Stravování:    polopenze,  v místě ubytování,

Program:

Tentokrát pro nás program připravují kamarádi z KKZK  takže  přesné trasy upřesníme před odjezdem. V každém případě navštívíme Zelenou horu, Muškov, řeku Odra, podzemní opevnění z 2.světové války a další památky a přírodní zajímavosti…

Návrat  v neděli : okolo 21 hodiny

Cena:   3000 Kč/os  ( v ceně doprava, ubytování 3 noci, polopenze na3 dny), pro členy KČT N.Město n. Met. sleva dle podmínek členství.

Přihlášky:       výhradně mailem  do 31.8.2019 příjímá p. Luboš Hanuš lubos.hanus@iol.cz , telefon: 602430714

Způsob placení: peníze zašlete do 31.8.2019 na účet č. 135037505/0300 vedený u ČSOB  v Novém Městě n.Met., jako variabilní symbol použijte číslo Vašeho mobilního telefonu – do zprávy pro příjemce  uveďte jméno a heslo „Polsko“

Zdraví a na Vaší účast se těší

Luboš Hanuš & Andrzej a Edek